Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Czym są żylaki?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma bardzo duży problem z żylakami. Skłonność do powstawania tego typu zmian jest z pewnością dziedziczna, jednak często to my sami pracujemy na swoje żylaki. Zatem czym dokładnie jest ta choroba, na czym polega jej leczenie i jakie są objawy żylaków?

Czym są żylaki kończyn dolnych?

Statystycznie po 45 roku życia co piąty mężczyzna, jak również co trzecia kobieta myśli, w jaki sposób skutecznie pozbyć się żylaków. Żylaki kończyn dolnych w dzisiejszych czasach stanowią bardzo poważny problem. Jest to nieprawidłowe poszerzenie naszych żył, które może okazać się bardzo groźne. Charakterystyczne dla żylaków jest błyszczący kolor, jak również cienka i napięta skóra. Zatem dlaczego tego typu zmiany powstają w naszym organizmie?

Żylaki przyczyny - dlaczego powstają?

Żylaki kończyn dolnych w wielu przypadkach mogą być dziedziczne. Jednak jak już wcześniej wspomniano brak ruchu oraz siedzący tryb życia przyczynia się do powstania tej dolegliwości. Słabe mięśnie oraz uszkodzone zastawki ponadto sprawiają, iż krew w żyłach zaczyna się cofać. Na skutek tego wzrasta ciśnienie krwi i tym samym krew zaczyna bardziej naciskać na ściany naczyń krwionośnych, które kolejno się rozszerzają. Tak powstaje wypełniony krwią i poszerzony "balon", który już nie powróci do pierwotnego kształtu.

Objawy oraz leczenie żylaków

Objawem żylaków jest poszerzenie żył widoczne pod skórą w kolorze ciemnym, błyszczącym. Leczenie żylaków zazwyczaj polega na ich chirurgicznym usunięciu lub leczeniu farmakologicznym. Stosuje się leki lub wykonywany jest zabieg usunięcia żył. Coraz więcej osób nawet w młodym wieku ma problem z żylakami, ponieważ przyczynia się do tego siedzący tryb życia. W porównaniu z ubiegłym wiekiem, obecnie wiele czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Wszędzie jeździmy samochodami oraz siedzimy przed komputerem nie tylko w pracy, ale również w domu. To sprzyja powstawaniu żylaków, które mogą stanowić bardzo duże zagrożenie dla naszego organizmu. Dlatego warto je szybko wyleczyć, aby czuć się doskonale i zawsze być w formie.